• Lokaty

    IdeaBank

    Szczegóły
    10%

    Lokata Przedsiębiorcza

    neoBank

    Szczegóły
    9%

    Lokata Wysoki Procent

    MeritumBank

    Szczegóły
    8.5%

    Lokata powitalna

    Konta

    MeritumBank

    Szczegóły
    8,5%

    Konto Zarabiające

    DeutscheBank

    Szczegóły
    7%

    db Konto Oszczędnościowe

    BNP Paribas Fortis

    Szczegóły
    6,7%

    WIĘCEJ oszczędnościowe

    Polisy lokacyjne

    Nordea Bank

    Szczegóły
    6%

    Profit Plus

    Bank BPH

    Szczegóły
    5.32%

    Optima Profit

    Lukas Bank

    Szczegóły
    5.31%

    Antidotum PRO na podatek

  • Wszystko co chciałbyś się dowiedzieć ale bałeś się zapytać

    Lokata bez podatku belki / antybelkowe

    Pytanie: Co to jest “podatek belki” ?

    Odpowiedź: Tak zwany “podatek belki” to nic innego jak podatek od zysków kapitałowych, który został wprowadzony 21 listopada 2001r. przez ówczesnego ministra finansów Marka Belki. Był on wprowadzony jak to zazwyczaj się dzieje w celu dostarczenia do budżetu państwa dodatkowych środków. W chwili obecnej podatek ten wynosi 19%.

    Pytanie: Czy każda lokata musi być opodatkowana?

    Odpowiedź:Tak chyba, że twoja lokata jest anty-belkowa, tzn. chroniona jest systemem, który pozwala oszczędzać bez podatku.

    Pytanie: Czy da się nie płacić podatku od zysków, które generują moje oszczędności?

    Odpowiedź:Tak i my staramy się informować o sposobach na legalne nie płacenie podatku państwu, które i tak opodatkowuje nas na każdym kroku, na pensji zaczynając idąc przez paliwo i kończąc na chlebie.

    Pytanie: Jakie produkty finansowe pozwalają ominąć “podatek belki” ?

    Odpowiedź:Na chwilą obecną najlepszymi produktami do ochrony naszych inwestycji przed podatkiem belki są: 1. Lokaty oszczędnościowe “antybelkowe” 2. Konta oszczędnościowe “antybelkowe” 3. Polisy lokacyjne 4. IKE

    Pytanie: Jak się liczy “podatek belki” ?

    Odpowiedź: Formuła wyliczania kwoty podatku od zysków kapitałowych jest trochę zagmatwana. Postaramy się zatem wytłumaczyć ją jak najprościej. W kroku pierwszym zaokrąglamy wartość zgromadzonych odsetek w dół. Dla przykładu w ciągu miesiąca wygenerowaliśmy 64,32zł, które po zaokrągleniu w dół daje nam 64zł. Krok drugi to pomnożenie zaokrąglonej wartości 64zł o wartość 0,19 (co odpowiada 19% podatku). W wyniku tej operacji otrzymujemy 12,16zł W kroku trzecim znowu zaokrąglamy otrzymaną wartość w dół co daje nam wartość 12zł. Ostatnim krokiem jest odjęcie zgromadzonej kwoty odsetek (64,32zł) od zaokrąglonej kwoty podatku (12zł). W wyniku czego wartość, którą pod koniec miesiąca da nam bank to 52,32zł

    Pytanie: Ale jak działa oszczędzanie bez podatku belki ?

    Odpowiedź: O ile zazwyczaj nienawidzimy banki za wysokie oprocentowanie pożyczek i niejasne zapiski w umowach o tyle w tym przypadku powinniśmy ich pokochać. A to dlatego, że zauważyli oni że przedstawiona powyżej metoda ma lukę. Jeśli nasza lokata wypracuje mniej niż 2.5zł zysku, wtedy podatek od niej wyniesie 0zł. Teraz pozostało tylko wymyślić jak ten fenomen przenieść do świata lokat. Oczywiście udało się. Bankowcy wymyślili i wprowadzili naliczanie odsetek z dzienną kapitalizacją. Oznacza to, że w odróżnieniu od tradycyjnych lokat, które rozliczały nasz zysk raz na określony okres czasu (np. 3,6,12 miesięcy), nowe lokaty rozliczane są dziennie. Wystarczy zatem ograniczyć wartość 1 lokaty do ustalonej kwoty i już można cieszyć się lokatą z antybelką.

    Pytanie: O co chodzi z tą określoną kwotą ?

    Odpowiedź: Pamiętając wzór wyliczania podatku, wiemy że nie możemy przekroczyć dziennego zysku powyżej 2,49zł. Przedstawmy to w praktyce, żeby było łatwiej to sobie uzmysłowić. Bank określa maksymalną kwotę 1 lokaty na 12900zł i przez czas jej trwania ustala oprocentowanie na poziomie 7,04% . Tak więc jeśli pomnożymy 12900 przez 7,04% i podzielimy prez 365 dni otrzymamy = 2,49zł. Teraz korzystamy ze znanego wzoru i zaokrąglamy 2,49zł w dól. Otrzymujemy 2zł, mnożymy to przez 0,19 (19% podatku), otrzymujemy zatem bezpieczne 0,38, które po zaokrągleniu w dół daje nam 0zł podatku. Zobaczmy co się stanie przy niewiele wyższej kwocie 13000zł. Jak wyżej robimy proste działanie matematyczne (13000 razy 7,04%) przez 365 dni = 2,50zł następnie zaokrąglamy w górę do 3zł i mnożymy przez 0,19 (19% podatku). Wynikiem czego jest wartość 0,57zł a to niestety zaokrąglamy w górę do 1zł. Przekroczenie tylko o 100zł lokaty i 7zł groszyzysku robi wielką zawieruchę.

    Pytanie: Czy inwestowanie w antybelkowe lokaty jest zatem bezpieczne ?

    Odpowiedź:Tak, jest bezpieczne. Banki stworzyły system naliczania odsetek z dzienną kapitalizacją i kontrolują sytuację nie przekraczania zakazanych wartości za nas. Lokaty te są w 100% bezpieczne.

    Pytanie: Czy zerwanie lokaty grozi utratą odsetek ?

    Odpowiedź:Ta kwestia jest zapisana w regulaminie, który podpisujemy przed zawarciem lokaty. My staramy się publikować tego typu informacje dla Was. Czytaj nasz serwis a na pewno będziesz wiedział co w trawie piszczy.

    Pytanie: Która loka jest najlepsza ?

    Odpowiedź: Na to pytanie odpowie ranking lokat, który można znaleźć na stronie głównej w lewej kolumnie.