• Lokaty

  IdeaBank

  Szczegóły
  10%

  Lokata Przedsiębiorcza

  neoBank

  Szczegóły
  9%

  Lokata Wysoki Procent

  MeritumBank

  Szczegóły
  8.5%

  Lokata powitalna

  Konta

  MeritumBank

  Szczegóły
  8,5%

  Konto Zarabiające

  DeutscheBank

  Szczegóły
  7%

  db Konto Oszczędnościowe

  BNP Paribas Fortis

  Szczegóły
  6,7%

  WIĘCEJ oszczędnościowe

  Polisy lokacyjne

  Nordea Bank

  Szczegóły
  6%

  Profit Plus

  Bank BPH

  Szczegóły
  5.32%

  Optima Profit

  Lukas Bank

  Szczegóły
  5.31%

  Antidotum PRO na podatek

 • Komentarzy: 2
  Opublikowano: 2011/08/01 18:06
  Odsłon: 3127

  mBank w swojej ofercie posiada 3 warianty oszczędzania w IKE (Indywidualny fundusz emerytalny).

   

  mIKE fundusze

  IKE to Indywidualne Konto Emerytalne. Możesz posiadać jedno Indywidualne Konto Emerytalne. Maksymalny roczny limit wpłat na IKE ustalony na rok 2011 to: 10 077,00 PLN

  Fundusze inwestycyjne to jedna z dostępnych form IKE. mBank w roku 2003, jako pierwszy na rynku, uruchomił unikalną usługę: Supermarket Funduszy Inwestycyjnych. Korzystając ze zdobytych doświadczeń proponujemy Ci inwestowanie w fundusze w ramach IKE – wygodnie, bez żadnych opłat i zbędnych formalności.

  W ramach mIKE fundusze masz do wyboru następujące fundusze inwestycyjne:

  Strategie bezpieczne

  Strategie agresywne

   

  mIKE lokata

  mIKE lokata to rachunek o charakterze lokaty a vista, podobny do eMAX, jednak odsetki od gromadzonych na tym rachunku środków nie podlegają 19% „podatkowi Belki”. Oprocentowanie na rachunku mIKE lokata jest zagwarantowane w Regulaminie i nie może być niższe niż 80% stawki WIBOR 1M z ostatniego dnia poprzedniego miesiąca kalendarzowego.

  Zalety Twojej mIKE lokaty:

  • brak opłat manipulacyjnych;
  • środki oszczędzane na mIKE lokacie objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego;
  • minimum formalności – wniosek o mIKE lokatę wypełniasz w Internecie lub dzwonisz na mLinię, a my wysyłamy do Ciebie umowę;
  • gwarancja wysokiego oprocentowania opartego o WIBOR 1M;
  • wysoka korzyść podatkowa.

   

  Jak dokonać wypłaty transferowej na rachunek mIKE Lokaty?

  Wypłatę transferową z IKE, które posiadasz w innej instytucji finansowej lub Pracowniczym Programie Emerytalnym na rachunek mIKE Lokaty w mBanku możesz dokonać dzwoniąc na mLinię lub składając wniosek klikając w złóż wniosek na dole strony.

  Umowy zostaną do Ciebie wysłane drogą mailową, na adres do korespondencji lub za pośrednictwem Kuriera. Jako potwierdzenie otwarcia mIKE lokaty, zostanie odesłany jeden egzemplarza umowy, podpisany przez pracownika mBanku, z którym należy udać się do instytucji prowadzącej IKE lub PPE. mIKE lokata będzie nieaktywna do momentu wpływu środków pochodzących z wypłaty transferowej.

  Przeniesienie na mIKE lokatę środki zgromadzone w ramach Pracowniczych Programów Emerytalnych jest to możliwe po rozwiązaniu umowy z pracodawcą prowadzącym PPE.

   

  Jak zasilać?

  • jednorazowo – raz na rok kwotą nie przekraczającą określonego ustawą maksimum; na 2011 rok został ustalony limit w wysokości 10 077,00 PLN
  • regularnie – stałą kwotą, na przykład co miesiąc;
  • w dowolnym momencie – gdy masz wolne środki.

  Jeżeli wpłacając pieniądze przekroczysz kwotę, jaką rocznie można odłożyć na przyszłą emeryturę – w 2011 r. – 10 077,00 PLN – my zwrócimy Ci nadwyżkę na rachunek podany przez Ciebie we wniosku o otwarcie mIKE lokaty. Jeżeli natomiast wykorzystasz cały limit przysługujący na dany rok i mimo to przekażesz pieniądze na mIKE lokatę, cała kwota zostanie zwrócona na rachunek, z którego wysłano przelew.

   

  mIKE ubezpieczenie

  mIKE ubezpieczenie to Indywidualne Konto Emerytalne połączone z polisą. Jest złożone z części ochronnej i inwestycyjnej. Część ochronna to dobrowolne, atrakcyjne ubezpieczenie na życie. Część inwestycyjna oparta jest na ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych Generali Życie T.U. S.A. Stworzyliśmy dla Ciebie doskonały produkt, dzięki któremu możesz oszczędzać, inwestować i zapewnić sobie i swoim bliskim ochronę na przyszłość. To wszystko w prosty, przejrzysty sposób i w atrakcyjnej cenie – czyli maksimum korzyści i wygoda!

  Jak to działa?

  Środki wpłacane przez Ciebie na mIKE ubezpieczenie przekazywane są na indywidualne ubezpieczenie na życie i fundusze inwestycyjne zarządzane przez Generali Życie T.U. S.A o zróżnicowanym oczekiwanym ryzyku i dochodzie.


  Spośród ubezpieczeń możesz wybrać polisę na wypadek:

  • śmierci, na sumę 10 000 zł.
  • śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, na sumę 40 000 zł.
  • inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku, na sumę 40 000 zł.

  Możesz wybrać dowolną z powyższych opcji lub z nich zrezygnować. Niezależnie od Twojej decyzji obejmą Cię bezpłatne ubezpieczenie na życie na sumę równą 1% środków zgromadzonych w funduszach kapitałowych oraz ubezpieczenie na życie na sumę 100 zł, za które zapłacisz tylko 20 gr miesięcznie.


  Spośród funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Generali Życie T.U. S.A. możesz wybrać
  :

  • mieszany – fundusz inwestycyjny zrównoważony, doskonały dla osób oczekujących stabilnego wzrostu wartości zainwestowanych pieniędzy, bez nadmiernego ryzyka. Ze względu na stosowaną strategię inwestycyjną zawiera różnorodne aktywa o różnym stopniu ryzyka związanego z inwestowaniem środków.
  • agresywny – fundusz inwestycyjny akcji, przeznaczony dla osób oczekujących ponadprzeciętnych zysków w długim terminie i akceptujących wyższe ryzyko inwestycyjne. Aktywa funduszu inwestowane są głównie w akcje spółek giełdowych posiadających najwyższy potencjał wzrostu

   

  Jak opłacać składki?

  Składki regularne pobierzemy automatycznie z konta, które wskażesz we wniosku internetowym. Pamiętaj, aby w dniu płatności zapewnić wymaganą kwotę na tym rachunku. Jeśli chcesz wpłacić kwotę dodatkową, zrób bezpłatny przelew na numer konta podany w przesłanej do Ciebie umowie o IKE. Pamiętaj jednak, że kwota przelewu powinna wynosić min. 200 zł.

   

  Jak postępować w przypadku zmiany danych?

  Pamiętaj, aby w przypadku zmiany danych osobowych w mBanku poinformować o tym fakcie również Generali.

  Tak trafiliście do informacji o inwestowaniu bez podatku

  Tyle komentarzy 2 ”mBank mIKE”

  1. Kazik pisze:

   IKE może jest dobrym pomysłem, ale czasami pieniądze potrzebne są wcześniej bez względu na konsekwencje. Taka sytuacja mnie spotkała. Od blisko 3 miesięcy nie moge odzyskać moich pieniędzy z mIKE Fundusze. Z powodu niekompetencji pracownika banku(bo jak nazwać fakt, że mój wniosek o rozwiązanie umowy trafia do niszczarki zamiast do centrali banku) ponoszę straty z powodu braku gotówki, która powinienem mieć najpóźniej na początku marca. Z pewnością jest to moja przedostania transakcja wykonana w mBanku. Ostatnią będzie zamknięcie wszystkich rachunków

  2. Daniel pisze:

   mBank bezczelnie łamie własny regulamin. W regulaminie mam zagwarantowaną możliwość zamknięcia IKE przez BOK, czyli m.in. mLinię. Niestety, bank odmawia zamknięcia rachunku w ten sposób!

  Wypowiedz się